Dizaina procesa aizkulises
Katra jauna dizaina izstrāde ir ļoti radošs process, kas ietver vairākus posmus.
Ja mēs runājam par tekstila nozari un apģērbu dizainu, ir jāņem vērā vairākas lietas, kas ietekmē apģērba dizaina izstrādātāju šajā radošajā procesā. Pastāstīšu jums par to, kā es, veidojot jaunu adījuma dizainu, eju caur visiem šiem posmiem.
Pirmais jautājums, apsēžoties pie "baltas lapas" vienmēr ir - Ko adīt?
Ar šo jautājumu saskaras katra adītāja, kas plāno iesākt jaunu projektu.
Arī tad, ja jūsu plānotais adījums ir vienkāršs aksesuārs vai mājas dekors, kas nepretendē uz augsto mākslu un / vai modes trenda statusu, tomēr ir vērts sākt ar atbildes meklēšanu uz šo jautājumu.
Ko nozīmē šī "empatizēšanas" lieta? Jebkura dizaina izstrādē, it īpaši, ja tas ir apģērba dizains, mēs saskarsimies ar to, ka šim potenciālajam apģērba dizainam būs patērētājs (mērķauditorija) un šim produktam būs jāsasniedz noteikts mērķis- piemēram, jāpilda noteikta funkcija (jāpapildina bāzes garderobe, jāpilda aksesuāra funkcija, jākoriģē auguma aprises, jāpilda krāsu akcenta funkciju utt.) , jāatbilst produkta patērētāja vajadzībām (izmēra atbilstība, funkcionalitāte), jābūt mūsdienīgam (vai tieši pretēji, jāatdarina kāds noteikts stils, piemēram, retro). Lai to visu varētu definēt, izstrādes procesā tiek veiktas šādas darbības:
- Modes skašu (sezonālo) apskats
- izejmateriālu (arī tajos ir trendi un mode) apskats
- Dizaina funkcionalitātes definējums
Kad ir skaidrs, ko adīt, notiek definēšanas un ideju meklēšanas process. Skiču izstrāde, paraudziņu adīšana, aprēķini, prototipēšana (piemēram, miniversijas adīšana).
Kad viss ir sarēķināts, apdomāts, izmēģināts, tiek izstrādāts pats produkts. Kad tas ir gatavs, dizains tiek aprakstīts, fiksēts attēlos un prezentēts.
Vestes "Sculpt me" dizaina process
Lai ilustrētu šo procesu, parādīšu jums veste "Sculpt me" dizaina izstrādes procesu.
- Pirms katra jauna adījuma dizaina izstrādes es pētu trikotāžas, adījumu modes trendus, meklēju paraugus, pētu modes skates, populārāko adījumu blogeru, stilistu veikumus un apskatus. Šo procesu parasti fiksēju Pinterest platformā un arī Instagram https://pin.it/3vXCfXubs
- Tālāk tiek zīmētas skices. Pēdējā laikā es tās zīmēju digitāli, jo tas dod plašākas iespējas procesā rediģēt, kopēt daļu no skices, pielāgot krāsas utt. Parasti izmantoju Procreate lietotni šim nolūkam. Mēdzu zīmēt ne tikai tehnisko skici, bet arī dizaina skici (vizualizējumu uz modeles auguma).
- Uzreiz paralēli skices izstrādei, strādāju pie dizaina mārketinga koncepcijas. Vienkārši runājot – kā sauks adījuma dizainu, ar ko es to stilizēšu fotosesijā, kādā vidē to vizualizēšu. Arī šajā procesā var pētīt internetā dažādus paraugus, iespējas. Pēdējā laikā bieži vien izmantoju mākslīgā intelekta iespējas, strādājot ar dizaina mārketinga pusi. Komunicējot ar AI, es "iztaustu" dizaina iespējas, kā to redz AI, iegūstu dažus ģenerētus dizaina attēlus. Ļoti noderīgi izmantot AI tieši nosaukumu izstrādē. AI ir daudz plašāks skats uz tēmu, atliek vien formulēt savu redzējumu un kopā ar AI, sarunās laikā nonākt pie īstā dizaina nosaukuma. Tieši šādi tas notika ar veste "Sculpt me".
- Neizpaliek arī dizaina materiāli tehniskā puse – savos krājumos analizēju pieejamās dzijas, ja neatrodu neko piemērotu, pētu interneta veikalu piedāvājumus. Tad tiek adīti paraudziņi, izmēģināti dažādi instrumenti, paraudziņi tiek mazgāti, žāvēti, testēti utt.
- Seko adīšanas process. Šī procesa laikā var notikt arī dažādas izmaiņas un atgriešanās pie iepriekšējiem posmiem. Tas ir normāls dizaina izstrādes cikliskuma princips. Adīšanas procesā, īpaši, ja paredzu šim dizaina meistarklasi vai aprakstu, tiek fiksēta visa informācija. Pēc adījuma pabeigšanas – obligāta pēcapstrāde – mazgāšana, žāvēšana, formēšana.
- Pēdējais posms – adījuma prezentācija. Fotosesija, bilžu (un/vai video) apstrāde, montēšana. Tad informācija tiek apkopota Facebook un Instagram postos, ievietota arī mājaslapā. Katra dizaina prezentācijā es vienmēr iedodu īsu anotāciju par dizainu un tā tehniskiem parametriem (dzijas veidu, izlietojumu, konstruktīvām metodēm un c.) Pēc prezentācijas sociālajos tīklos, es parasti analizēju statistiskos datus, komentārus, cenšos izprast izdošanās vai neizdošanās iemeslus.
Gribu piebilst, ka ne vienmēr dizaina izstrādes procesā es fiksēju visus šos posmus, citreiz arī sanāk kaut ko izlaist vai nekoncentrēties uz detaļā, tomēr process vienmēr ir pietiekami pārdomāts.
Šāda plānošana palīdz optimizēt un strukturēt darbu pie dizaina izstrādes. Kad process šādi tiek fiksēts, jums paliek materiāli, iestrādes, krājas pieredze un portfolio. Tas disciplinē un attīsta tieksmi uz produktivitāti.